LDT Slovanka 2020 - DEN po DNI ... ;-)

 

Den příjezdu - 12.7. (Silvestr)

A máme je tu, všechny naše táborníky :). Opět po roce se setkáváme na naší oblíbené chatě Slovanka a všichni se těšíme na společně strávený čas. Všichni jsme se zdárně ubytovali, zabrali si své pelíšky a vydali se ven, kde nás čekalo rozdělení do týmů, tvorba erbů, pytlíčků na mince a nějaká ta míčová hra. Také nás čekala (jako vždy) výtečná večeře v podobě pečeného kuřecího stehýnka a brambor.

Po večeři jsme si ještě prozradili program tábora. A navštívil nás "Pán času", který nám v rámci oslav silvestra přinesl šampaňské. Připili jsme si na úspěšné zvládnutí všech připravovaných akcí během tábora a odebrali jsme se opět do svých pokojů a snažili jsme se usnout. Naštěstí se nám to všem podařilo :).

Zdraví Vás všichni "Pekaři, Kováři, Rolníci a Mlynáři" a samozřejmě jejich vedoucí a praktikanti.

 

Den první - 13.7. (Masopust)

Po ranní vydatné snídani nás čekalo mnoho práce. Jednak jsme se snažili vyluštit anglickou logickou hru, vybarvili si klauna, naučili některá slovíčka spojená s masopustem a také jsme si představili některé anglické jazykolamy. Během dopoledne jsme ještě stihli trochu tvůrčí práce. Vyrobili jsme si masky a roušky - snad je nebudeme potřebovat a zahráli jsme si naší oblíbenou vybíjenou :).

Na oběd nás čekali vyhlášené borůvkové knedlíky. Tentokráte ale zůstal rekord nepřekonán, takže 7 knedlíků z minulého roku bude asi těžko překonávaná meta :).

Po poledním klidu, během kterého se nám na chvilku otevřel místní obchůdek, nás čekal odpolední program. Zahráli jsme si hru "Zlato, stříbro, bronz". Tyto věci jsme potřebovali do směného obchodu, kde jsme si kupovali ingredience potřebné pro výrobu vdolků :). Tato hra nás tak vyčerpala, že jsme si museli dát odpolední sváču :).

V podvečer nás čekal masopustní průvod v maskách kolem Hrabětic. Trochu jsme svým průvodem zmátli místní obyvatele - ti čučeli, jak ti velbloudi, co jsou kolem na místních loukách :).

K večeři jsme dostali "Brkaši a sviňku". Všichni se olizovali až za ušima (asi nebude nutná večerní hygiena :) ). Po večeři jsme si ještě zahráli několik her, došlo na vyhlášení výsledků a poté pokračovala diskotéka.

Bohužel přání táborníků nebylo vyslyšeno, takže všichni navštívili sprchové kouty a pod tekoucí teplou vodou smyly ze sebe veškeré nečistoty a odebrali se do svých pelíšků a již nyní se těší na zítřejší program, který bude zaměřen na Velikonoce.

Závěrem info pro Vás, že fotky jsou k dispozici na našem albu na adrese:

https://ldtslovanka.rajce.idnes.cz/

Zde si klikněte na konkrétní den a zadejte přihlašovací údaje, které naleznete v mailu. Další fotky a videa jsou na Facebooku našeho tábora.

Zdraví Vás všichni "Pekaři, Kováři, Rolníci a Mlynáři" a samozřejmě všichni vedoucí a praktikanti.

 

Den druhý - 14.7. (Velikonoce)

Dnešní den byl opět jako vymalovaný. Po snídani jsme se opět vzdělávali v angličtině. Vypracovali jsme si další pracovní list a také si zahráli hru, při které jsme běhali a sbírali různé kartičky s anglickými instrukcemi, které jsme museli přeložit a také předvést porotě. I malincí účastníci se neztratili a když náhodou něco nevěděli, poradili jim zkušení starší kamarádi v týmech. Rovněž jsme i vyráběli velikonoční kraslice - uvidíte na fotkách (prozatím).

Po obědě a poledním klidu jsme si opět zahráli hry. Čekalo nás tradiční sbírání vajíček a také hra "Co do lesa nepatří", kdy jsme si museli zapamatovat na 50 věcí, které do lesa nepatří a ještě si zahráli vybíjenou, stolní tenis a stavěli obydlí v lese.

Po večeři jsme opět využili krásného počasí a vyrazili ven. Trochu jsme se vzdělávali v botanice, protože jsme hledali v okolí 10 rostlin.

Dnes jsme se trochu unavili, ale nám to vůbec nevadí. Zítra nás totiž čeká Dětský den a celodenní výlet. Kam to bude - dozvíte se v zítřejším reportu :).

Zdraví Vás všichni "Pekaři, Kováři, Rolníci a Mlynáři" a samozřejmě všichni vedoucí a praktikanti.

https://ldtslovanka.rajce.idnes.cz/

 

Den třetí – 15.7. (Den dětí)

Dnešní den byl pro děti obzvláště zajímavý :). O ranní rozcvičce a snídani jsme se vydali na celodenní výlet. Původní záměr bylo přiblížení se autobusem do Bedřichova, abychom pár km ušetřili nejmenším táborníkům. Ale v těchto končinách jezdí autobus velmi zřídka a tak jsme si museli trochu upravit cestu a nakonec se rozhodli pro pěší variantu celého výletu. Na Facebooku byla zveřejněna hádanka, jaká místa dnes navštívíme, tudíž řešení je následující:

Hr. = Hrabětice, JsD.p. = Josefodolská přehrada, Kr. = Kristiánov, Bl.r. = Blatný rybník, Š.ch. = Šámalova chata a Bed. = Bedřichov. Ještě jsme se cestou zastavili na Královce.

Na Kristiánově nás čekala vedoucí Informačního centra, která nás provedla muzeem skla. Dětem byly rozdány pracovní listy, ve kterých se snažily vyluštit potřebné indicie k nalezení pokladu. Ten se nám všem nakonec podařilo najít a všichni si odnesli cenný drahokam :).

Na Šámalově chatě jsme se občerstvili v podobě párků v rohlíku, klobás a dobrého pití.

Jak jsme již zmínili, cestou zpět do Hrabětic jsme to vzali ještě přes Královku, na kterou jsme se doslova vydrápali přes „Mravenční stezku“. Zde si děti snažily zapamatovat zvířata, která cestou viděly a za správné řešení pak získaly mince potřebné do obchodu.

Po 18km chůze jsme zdárně dorazili zpět na chatu Slovanka, kde jsme si dali vynikající Gulášovou polévku a Špízy s hranolkama. A po večeři nastal zlatý hřeb dnešního dne – paní domácí nám přichystala vynikající míchanou zmrzlinu a tím jsme zakončili dnešní den.

Nyní již všichni kupodivu spí :). A zítra nás, vážení, čeká Halloween a tím pádem i stezka odvahy. Snad nám bude počasí přát.

Zdraví Vás všichni „Pekaři, Kováři, Rolníci a Mlynáři“ a samozřejmě všichni vedoucí a praktikanti.

https://ldtslovanka.rajce.idnes.cz/

 

Den čtvrtý – 16.7. (Halloween)

Dnešní den nás přivítal opravdu typickým počasím, které bývá na Halloween – tedy deštěm, větrem, černými mraky. Ale nás to nerozhodilo, protože jsme aktivovali plán B.

Po snídani jsme si zahráli Aktivity v angličtině. Děti kreslily, vysvětlovaly a předváděly různé věci, které měly napsány na kartičkách. Také jsme si vyrobili strašidla. A jelikož se počasí trochu umoudřilo, zahráli jsme si „Disk golf“ a opět se provětrali v lese.

Po obědě a poledním klidu nás čekal odpolední program. Jak jste viděli v přímých přenosech, zahráli jsme si několik her, loupali jsme jablka a opět luštili úkoly v angličtině.

K večeři nás čekala Svíčková. Ale ta tedy byla – přímo luxusní, o čemž svědčí i nový rekord snědených knedlíků – celkem 15, jehož držitelem je Standa.

A jelikož je dnes Halloween, tak nás v noci čeká tolik očekávaná bojovka. Snad to děti zvládnou. Informace zveřejníme zítra ráno.

Pro dnešek se s Vámi loučí všichni „Pekaři, Kováři, Rolníci a Mlynáři“ a samozřejmě jejich vedoucí a praktikanti.

https://ldtslovanka.rajce.idnes.cz/ 

 

Den pátý - 17.7. (Vánoce)

A je tu toužebně očekávaný den – den vánoční :). Po noční bojové hře, kterou všichni bez problémů zvládli, jsme se probudili o trošku později, než tomu bývá zvykem. Ale to určitě všichni pochopíte, bojovka totiž končila krátce před půlnocí.

Vánoční den jsme začali dopolední výukou angličtiny, kdy jsme se naučili nová slovíčka, vybarvili vánoční stromeček a poté jsme se vrhli na vyrábění náramků na ruce a zdobení perníčků. Jestli ale vydrží až do Vašich příjezdů, to nemůžeme zaručit.

Po poledním klidu jsme vyrazili ven a v jednotlivých týmech si zahráli hru, při které jsme trochu zaměstnali naše hlavy. Děti si musely zapamatovat informace z různých kartiček, které jsme rozvěsili po lese. Do večeře ještě byl čas na tolik oblíbenou vybíjenou.

Po večeři nás navštívil Ježíšek. Děti pod stromečkem našly hromadu dárků. Dokonce i dospělí :). Zazpívali jsme si několik koled a poté jsme se dívali na pohádku „Anděl páně 2“.

Nyní již všichni táborníci spí a těší se na zítřejší poslední den, který bude silvestrovský.

Zdraví Vás všichni „Pekaři, Kováři, Rolníci a Mlynáři“ a samozřejmě všichni vedoucí a praktikanti.

 

https://ldtslovanka.rajce.idnes.cz/

 

PS: Dnes naše řady opustili dva úžasní táborníci – Fido a Adam. Věřte, že i slzičky ukáply některým tábornicím :(. Ale slíbili nám, že se k nám příští rok opět vrátí. Tímto je moc zdravíme a přejeme jim co nejkrásnější zbytek prázdnin.

 

Den šestý - 18.7. (Silvestr)

Rok se s rokem sešel a máme tu opět silvestra a s tím nejen konec roku, ale i našeho tábora. Ale pěkně postupně.

Ráno jsme se probudili do krásného dne. Hned po snídani nás opustila jedna z mladších tábornic – Lucinka. My jsme se poté vrhli do turnaje ve vybíjené. Odehrály se nervy drásající zápasy s někdy velmi těsnými výsledky. Nakonec se ukázalo, že největším problémem bylo vybít nejstarší táborníky.

Po obědě jsme si zahráli ještě jednu vánoční stopovačku a také únikovou hru. Jednotlivé týmy byly postupně zavřeny do jedné chatky, kde musely vyřešit 8 úkolů a v případě správného výsledku jim byla chatka odemčena. Věřte, že máme opravdu chytré táborníky, protože všichni se z únikovky dostali ven. Obě dvě hry byly velmi důležité, protože jednotlivé týmy získávaly číselné kombinace potřebné k získání klíče k otevření poslední krabičky, kde byla informace o místě ukrytého pokladu.

Před večeří jsme ještě stihli jednu hru, kdy týmy za získaný čas během tábora získávaly pro jednotlivé táborníky odměny.

Nakonec nás čekalo slavnostní vyhlášení výsledků celotáborové hry, předání diplomů za úklid a účast na táboře a pamětních medailí. A samozřejmě závěrečná diskotéka s novoročním přípitkem a prskavkami.

Nyní si již táborníci balí své věci a zítra se na Vás všichni moc těší.

Zdraví Vás všichni „Pekaři, Kováři, Rolníci a Mlynáři“ a samozřejmě jejich vedoucí a praktikanti.

 

https://ldtslovanka.rajce.idnes.cz/ 

 

Den sedmý - 19.7. (Odjezd)

Dnes je den "D" - den odjezdu z chaty Slovanka zpět do našich domovů. A tentokráte již pro všechny táborníky. Včerejší balení zavazadel proběhlo docela v pohodě, i když (dle fotek) jste se někteří báli, jak to zvládneme. 

Po snídani jsme se ještě vrátili na chviličku do svých pokojů a nastalo loučení a (přeci jen) i očekávaný příjezd Vás - rodičů. Máme obrovskou radost, že to tentokráte vyšlo a pro Matyáše si dorazil osobně jeho táta - Ondra Synek - olympijský vítěz, mistr světa a Evropy a že byl tak moc hodný a svolil ke skupinové fotce. Myslím, že to byl pro děti obrovský zážitek, na který jen tak nezapomenou. Foto je samozřejmě na albu a také na Facebooku.

A co na závěr? Ahooooj v roce 2021 :).

 

Česky Deutsch

VHODNÉ VOLNÉ TERMÍNY INDIVIDUÁLNÍ REKREACI KLIENTŮ a SKUPINY 2024 

 

spolehliva-firma-2014_125.jpg

skenování0002a.jpg

Nákupní koš
Košík je prázdný
Vyhledat v katalogu
 

 

https://www.facebook.com/pages/Chata-Slovanka/174009392666187?sk=info

Návštěvnost stránek

264334
slovanka_footer[1].png