LDT Slovanka 2017 - den po dni ;-)

Den první - 21.7.2017

Po náročnějším ubytování a vynikající večeři (rajská omáčka s těstovinami) jsme si přečetli legendu o kapitánovi Akimonovi, o tom, že se někde ztratil jeho poklad a že ho mohou najít jen po vzájemné spolupráci v týmu. Děti se rozdělily do týmů, vymyslely si názvy a pokřik. Nyní již všichni piráti spí.

Zdraví Vás Boatové, Škorpióni, Šedí lebkouni a El Éčka se svými vedoucími.

http://www.rajce.net/a14295689

 

Den 2. - 22.7.2017 aneb Domovský ostrov Aknavols

Po ranní rozcvičce a vydatné snídani se všichni piráti vydali řesit úkoly. Aby se mohli vydat na cestu, museli si postavit loď a získat spoustu zásob. Teprve pak mohli vyplout z jejich domovského přístavu. Čekalo je několik zkoušek, díky kterým se jim podařilo dokázat, že mohli vyrazit na širé moře a hledat na opuštěných ostrovech kapitána Akimona a ztracený poklad. Vyrobili si vlastní vlajky, dále pak pirátské váčky na penízky a vyplnili první stránky svých pirátských deníků. Odpoledne se všichni vyřádili při vodních hrátkách a rovněž i na kouzelné kluzké plachtě, V podvečer všechny piráty zastihla menší bouře, ale naštěstí se všichni stačili v pořádku dostat do svých kajut. Večer si zazpívali pirátskou píseň. Teď už vyčerpáním všichni spí.

Zdraví Vás všechny Boatové, Škorpióní, Šedí lebkouni a El Éčka.

http://www.rajce.net/a14298097

 

Den 3. - 23.7.2017

Po atletické a taneční rozcvičce se piráti vrhli do zdokonolování se v cizí řeči a vytvořili si první pirátskou zbraň - šavli. Odpoledne byli vystaveni větru a dešti a tím piráti složili prví zkoušku. Ještě před večeří jsme zhodnotili včerejší stavbu lodí a po večeři si piráti zahráli boj o poklad. Nyní už unavení piráti spí.

Zdraví Vás všechny Boatové, Šedí lebkouni, Škorpióni a El Éčka se svými vedoucími.

http://www.rajce.net/a14302588

 

Den 4. - 24.7.2017

Po snídani Boatové a Škorpióni připravili pro zbylá dvě družstva stopovanou s velice zajímavými úkoly. Po obědě jsme ještě využili příznivého počasí k různým míčovým a lesním hrám. Po svačince jsme se zdokonalovali v angličtině a část z pirátů si vyrobila trička. Den jsme zakončili na ostrově Moudro, nalovili si pár ryb, rozluštili hádanky a nyní již všichni piráti spokojeně spí ve svých kajutách.

Zdraví Vás všechny Boatové, Škorpióni, Šedí lebkouni a El Éč...ka se svými vedoucími.

http://www.rajce.net/a14306591

 

Den 5. - 25.7.2017

Dnes se počasí trochu umoudřilo. Ráno bylo sice 10°C a mlha, ale to nás neodradilo od celodenních aktivit. Dopoledne si další piráti dovyrobili trička a opět se přiučili něco z anglického jazyka. Vyluštili si tajnou zprávu a cryptogram a dozvěděli se, čeho se piráti bojí.
Po vydatném obědě (buchtičky se šodó), kdy fronty na přídavky vypadaly jako v Kauflandu , si piráti trochu odpočinuli a po svačince se vydali zdolávat víceboj, jehož výsledky byly ve fin...ále velmi těsné.
Po večeři následovala prezentace pirátských kostýmů, diskotéka a první návštěva pirátského obchodu, kdy si piráti za získané mince nakoupili odměny. Teď již všichni piráti spí a nabírají síly do druhé poloviny plavby po ostrovech.

Všechny Vás moc zdraví Boatové, Škorpióni, Šedí lebkouni a El Éčka se svými vedoucími.

http://www.rajce.net/a14310496

 

Den 6. - 26.7.2017

Po noční plavbě z ostrova na ostrov postihla některé z pirátů "mořská nemoc", a tak jim nezbývalo nic jiného, než zůstat ve svých kajutách a co nejrychleji se vyléčit. Ostatní piráti se dopoledne vydali na prozkoumávání ostrova, ke kterému připluli. Během procházky zjistili, že se na ostrově nachází obrovská josefodolská přehrada.
Po obědě si někteří z pirátů zahráli deskové a karetní hry a odpoledne jsme se věnovali výrobě pirátských truhliček a nechyběla... také pravidelná výuka angličtiny, ve které jsme se naučili slovní zásobu věci, které pirát potřebuje ke svému životu a rovněž nakreslili dle indícií obrázek.
Po večeři jsme si ještě na chvíli zahráli míčové hry a bojovali v lese na lodích, které jsme si na začátku tábora vyrobili.
Piráti, kteří měli přes den "mořskou nemoc" se bleskurychle vyléčili a teď už všichni spokojeně spí.

Zdraví Vás všichni Boatové, Škorpióni, Šedí lebkouni a El Éčka se svými vedoucími.

http://www.rajce.net/a14313000

 

Den 7. - 27.7.2017

Konečně všechny piráty opustila "mořská nemoc" a mohli jsme se tedy vydat dál v naší plavbě po ostrovech. Dopoledne jsme si udělali procházku od naší základny až do Horního Maxova a zpět. 
Po obědě jsme si dodělávali truhličky a udělali si netradičně výuku angličtiny venku, kdy jsme si nejen zazpívali písničku, jejíž hlavní refrén jsme se naučili, ale zároveň jsme si i pěkně zacvičili .
Po večeři jsme si doplnili deníčky o zážitky, zahráli pantomimu a hádali jsme pohádkové bytosti, za což jsme získali další mince potřebné do "vyloupení" obchodu .
Teď už jsou všichni piráti ve svých kajutách a chystají se na spánek, protože je zítra čeká další náročný den.

Všechny Vás zdraví Boatové, Škorpióni, Šedí lebkouni a El Éčka se svými vedoucími.

http://www.rajce.net/a14316063

 

Den 8. - 28.7.2017

Dnešní den začali piráti kreativně. Dopoledne si dozdobili truhličky a malovali na sádrové odlitky. Dále se věnovali zdokonalování slovní zásoby v angličtině. 
Před obědem se některých pirátů zmocnila hrůza, když zaslechli informaci o tom, že k obědu budou místo borůvkových knedlíků knedlíky bramborové s houbami. Nakonec se ale lodní kuchař umoudřil a vydal každému z pirátů toužebně očekávaný oběd .
Po obědě jsme se vydali na prozkoumávání nového ostrova. Během odpoledního výletu jsme našli na některých pirátech klíšťata (naštěstí jen dřevěná, neboť se jednalo o hru  ), dále jsme objevili vysoké hory a podivný dům s ještě záhadnějším znakem. Obyvatel domu nám prozradil, že se jedná o tamní Horskou službu a pirátům poskytl asi hodinovou přednášku. Dále jsme objevili naučnou stezku, kde si piráti mohli přečíst informace o tamní fauně a flóře a také konečně uviděli na vlastní oči rozhlednu Královka. Někteří z pirátů byli tak stateční, že se vydali až na samý vrchol rozhledny.
Po večeři získali piráti poslední mince potřebné do sobotní krčmy a také další indícii, která by je měla dovést k pokladu.

Nyní již všichni piráti spí. Ale.................

Ale nespí . Co se to venku děje? Co je to slyšet za strašidelné zvuky? Pirátům to nedává a jdou "téměř" všichni z lodi ven a zjistit, co za tím vším vězí. A tak se pirát za pirátem vydávají na stezku odvahy, na jejímž konci je poklad a ti, kteří dojdou až k němu, si mohou vzít na památku mince a balíček sladkostí s pirátem.
Nakonec se to všem podařilo a hodně z pirátů svými nezapomenutelnými výkřiky do tmy pobavili místní strašidla. Některé přiměly až k slzám smíchu .

Teď už opravdu všichni spí .

Zdraví Vás všechny Boatové, Škorpióni, Šedí lebkouni a El Éčka se svými vedoucími.

http://www.rajce.net/a14319195

 

Den 9. - 29.7.2017
 
Předposlední den byl pro piráty trochu náročnější. Po snídani jsme si přečetli poslední zprávu kapitána Akimona a poté jsme se vydali ven sbírat zlato, stříbro a bronz.
Po obědě si piráti v krčmě mohli nakoupit za získané mince odměny, na které si šetřili během tábora a zároveň získali poslední potřebnou indícii k získání pokladu. Indície byly: lano, skipas, Kampa, ovečka a případným žolíkem byla indície obtisk. To stačilo všem týmům k vyzvednutí truhly se zlatými mincemi a zprávou kapitána Akimona, ze které se piráti dozvěděli místo ukrytí pokladu.
Po večeři piráti získali další ocenění v podobě sladkostí a diplomů a získali pamětní medaile.
Teď nastává krušný čas nejen všem pirátům, ale hlavně jejich vedoucím, protože se jde balit ;). Bude to výživné, ale my to zvládneme ;). Pevně věříme, že si všichni piráti zabalí opravdu své věci a nepřibalí si do svých lodních kufrů něco jiného. A kdyby přeci jen k tomu došlo, internet je mocná věc a i k pirátům se dostane, a tak se nebojte. Všechny případné nálezy budou zveřejněny na Fb stránce LDT Slovanka 2017 - 1.turnus.
Zítra se všichni těší na své rodiče. Přejem Vám šťastnou cestu a připomínáme, že mezi 8:30-10h je příjezd - NE DŘÍVE. Piráti budou ještě snídat.
 
Naposledy Vás všechny zdraví Boatové, Škorpióni, Šedí lebkouni a El Éčka se svými vedoucími.
 
 
 

Den 10. - 30.7.2017

Dnešní den byl dnem rozlučkovým. Po snídani, na které jsme si všichni společně zazpívali, nastal ještě jeden slavnostní okamžik. Piráti Ondra a Vojta předali našim hlavním provozovatelům lodi - Míše a Pavlovi Trojanovým pirátskou medaili a diplom za to, jak se o naší posádku po celých těch 10 dní úžasně starali.
Poté došlo na vyklízení našich kajut a piráti se přesunuli ze své lodi do "modernějších lodí". My - vedoucí jen pevně doufáme, že se piráti dostali do svých domovských přístavů bez větších problémů.

Naposledy Vás všechny zdraví Boatové, Škorpióni, Šedí lebkouni a El Éčka se svými vedoucími.

http://www.rajce.net/a14323842

Česky Deutsch

VHODNÉ VOLNÉ TERMÍNY INDIVIDUÁLNÍ REKREACI KLIENTŮ a SKUPINY 2024 

 

spolehliva-firma-2014_125.jpg

skenování0002a.jpg

Nákupní koš
Košík je prázdný
Vyhledat v katalogu
 

 

https://www.facebook.com/pages/Chata-Slovanka/174009392666187?sk=info

Návštěvnost stránek

267989
slovanka_footer[1].png