LDT Slovanka - den po dni ...

1.DEN SOBOTA 9.7.2016

Po ubytování a výborné večeři si děti vylosovaly čísla družstev. První úkol - vymyslet si jméno družstva, splnili všichni skvěle. Získaly tak první 2 díly mapy. Vytvořili si sáčky na keltské mince. Před spaním Tomáš přečetl keltskou pohádku s otázkami, za které může získat každé družstvo až tři díly mapy. Nyní již všichni spí.

Zdraví Vás Druidové, Keltoni, Bójové a jejich vedoucí.

 LDT Slovanka 2016 - den po dni - fotografie v plném rozlišení

 

2.DEN NEDĚLE 10.7.2016

Po ranní rozcvičce nás dnes celý den provázela modrá obloha zalitá sluncem. Po snídani jsme si osvojili první anglická slovíčka, napsali zápis do cestovatelských deníčků. Po obědě jsme vyrobili vlajky jednotlivých družstev. Odpoledne proběhla projížďka na koních na místní jízdárně, která se všem moc líbila. Po návratu z koní jsme vyráběli keltská trika. Po večeři jsme ve družstvech stavěli posvátné místo, kam přinášíme oběti bohům, aby nám jejich přízeň byla nakloněna. Večer jsme zakončili keltským detektivním příběhem. Někteří mají ještě sílu sledovat finále ME fotbalu. Zdraví nadšení Druidové, Keltoni a Bójové se svými vedoucími.

LDT Slovanka 2016 - den po dni - fotografie v plném rozlišení

 

3.DEN PONDĚLÍ 11.7.2016

Dnešní den byl téměř tropický i u nás ve výšinách. Dopoledne jsme si v angličtině povídali o tom, jak vypadal keltský člověk a co vařili Kelti v kotlíku. Poslali jsme první várku pohledů. Také jsme si povídali o keltských bojovnících a jejich zbraních. Po obědě jsme si vyrobili nejdůležitější věc pro keltského bojovníka – štít. Odpoledne jsme svedli vodní bitvu a věnovali se dalším vodním hrátkám. Po večeři byl otevřen keltský obchod se sladkostmi. Dostali jsme keltský náhrdelník s prvními dvěma přívěsky. Den jsme zakončili jako vždy příběhem se zápletkou, kterou tentokrát všichni rozluštili. Zdraví zmáčení a uklouzaní Druidové, Keltoni a Bójové se svými vedoucími.

LDT Slovanka 2016 - den po dni - fotografie v plném rozlišení

 

4.DEN ÚTERÝ 12.7.2016

Dnes nás ráno probudila malá přeháňka, takže rozcvička byla odpuštěna. Celé dopoledne se nám věnovaly paní z UHULU a my se dověděli spoustu zajímavostí z lesa. Po obědě jsme si zkrátili polední klid a šli se podívat do chovné stanice Husky a poté na rozhlednu Bramberk. Po večeři jsme si zapsali zážitky do deníčků a zahráli hry v chatě, protože začalo pršet. Nyní již všichni spí. Zdraví unavení Druidové, Keltoni a Bójové se svými vedoucími.

LDT Slovanka 2016 - den po dni - fotografie v plném rozlišení

 

5.DEN STŘEDA 13.7.2016

Po deštivé noci bylo nakonec krásné počasí. Dopoledne jsme si po zapsání do deníčků vyrobili v angličtině keltský symbol a keltskou helmu. Poté jsme se proměnili v keltské hrnčíře a vyrobili nádherné misky. Po úžasném obědě (borůvkových knedlících) jsme měli sportovní odpoledne. Věnovali jsme se „triatlonu“. Spojili jsme disciplíny: koloběh, golf a turistiku. Podařilo se nám najít ukrytá všechna hrabětická razítka, za což dostaly děti v místním Infocentru malou odměnu. Večeře byla také vynikající (hranolky a kuřecí špíz). Po večeři jsme si zahráli hru, utratili keltské mince v obchodě a přečetli detektivní příběh. Děti jsou úžasné. Zdraví napapaní a přejedení Druidové, Keltoni a Bójové se svými vedoucími.

LDT Slovanka 2016 - den po dni - fotografie v plném rozlišení

LDT Slovanka 2016 - den po dni (2.část) - fotografie v plném rozlišení

 

6.DEN ČTVRTEK 14.7.2016

Dnešní den byl „hodně“ dlouhý. Celý den nás provázel velký příděl vody a silné poryvy větru, tudíž jsme dnes celý den strávili na chatě. Ale nenudili jsme se. Dopoledne jsme dopsali deníčky, povídali si v angličtině o keltském obydlí. Abychom si vynahradili ranní rozcvičku, zatančili jsme si na pár populárních písní. Moc jsme se u toho nasmáli. Po obědě a odpočinku jsme si pro klidné spaní vyrobili lapače snů a shlédli pohádku Croodsovi. Po večeři jsme si zkusili kvíz s keltskou tématikou, aneb co jsme si zapamatovali z tábora. Zdraví nevyvětraní Druidové, Keltoni a Bójové se svými vedoucími.

PS: VZHLEDEM K MNOŽSTVÍ FOTEK A OMEZENÉ KAPACITĚ PRO 1 ALBUM POKRAČUJEME S UVĚŘEJŇOVÁNÍM FOTEK VE 2.ALBU. Odkaz naleznete zde:

LDT Slovanka 2016 - den po dni (2.část) - fotografie v plném rozlišení

 

7.DEN PÁTEK 15.7.2016

Poslední den nás ještě stále provázelo deštivé počasí. Dopoledne jsme dodělali poslední zážitky do deníčků, v angličtině si povídali o keltském muži. Protáhli jsme těla u písniček. Protože nám chyběly ještě nějaké dílky do mapy k pokladu, hráli jsme několik her. Po obědě jsme se už mohli pustit do skládání mapy a po získání klíče i k jejímu rozluštění. Poté nám vedoucí předali nápovědu, kde máme hledat poklad. Museli jsme se naučit heslo pro jeho získání. Poklad jsme našli. Navštívil nás jeden z posledních žijících Keltů v okolí a pasoval nás na skutečné Kelty. Museli jsme však zdolat poslední překážku – výstup za Keltem na rozhlednu Slovanku. Všichni to perfektně zvládli, nikdo se nebál. Před večeří jsme si rozdělili diplomy, nakoupili naposledy za keltské mince v obchodě sladkosti. Nyní již všichni balí a těší se na příští tábor J. Zdraví praví Druidové, Keltoni a Bójové se svými vedoucími.

LDT Slovanka 2016 - den po dni (2.část) - fotografie v plném rozlišení

Česky Deutsch

VHODNÉ VOLNÉ TERMÍNY INDIVIDUÁLNÍ REKREACI KLIENTŮ a SKUPINY 2024 

 

spolehliva-firma-2014_125.jpg

skenování0002a.jpg

Nákupní koš
Košík je prázdný
Vyhledat v katalogu
 

 

https://www.facebook.com/pages/Chata-Slovanka/174009392666187?sk=info

Návštěvnost stránek

264330
slovanka_footer[1].png